Historie

2017

PROPESKO Brnišťský půlmaraton 2017 se uskutečnil v sobotu 29. dubna 2017. Zůčastnilo se ho celkem 440 sportovců. Chladné počasí ovlivnilo účast v dětských kategoriích. Byly vytvořeny nové rekordy hlavních tratí (půlmaratonu i čtvrtmaratonu). Trasa hlavního závodu se poprvé neměnila. Kategorie nejmladších účastníků 0-5 se rozdělila na dvě 0-3 a 4-5. Zároveň se rozšířily kategorie štafet ze 2 (firemní a ostatní) na 3 základní (muži, ženy a smíšené týmy) a firemní zůstaly jako podkategorie. Závodní kancelář se přemístila ze stanu na pódium a vyhlašování vítězů probíhalo na ploše pod pódiem v amfiteátru. Každý účastník závodů obdržel pamětní odznak (placku). Výsledky najdete zde.

2016

Vznikl tento web, přibyl závod Nordic walking, pro hlavní závody jsme zavedli elektronickou čipovou časomíru. Generálním sponzorem se stala společnost Provimi Pet Food se sídlem v Brništi a závod tak získal jméno PROPESKO Brnišťský půlmaraton 2016. Vyznačili jsme novou trasu, která je na dalších pět let certifikovaná podle pravidel IAAF. Díky certifikaci na pět let mohly být poprvé stanoveny dlouhodobé rekordy půlmaratonové trati v mužské i ženské kategorii. Se závodem nám pomáhalo bezmála 100 dobrovolníků z Brniště a okolí. 

Počet závodníků dosáhl úctyhodného čísla 492. Výsledky    najdete zde.

2015

2. ročník byl ještě úspěšnější. Získali jsme nové logo. Poučili jsme se z chyb a lépe vyznačili trasu, posílili jsme pořadatelský tým, zavedli závod štafet. Děti a další rodinní příslušníci běžců se zabavili na hrách pro děti a kreativních dílnách a po skončení závodů jsme opékali uzeniny z Prominentu nad ohněm přímo v areálu startu a cíle.

Počet účastníků přesáhl 270 a stali jsme se tak největším závodem českolipské okresní běžecké ligy. Výsledková listina.

2014

V roce 2014 k nám do Podralského nadačního fondu ZOD přišli ředitel ZOD Brniště Otto Forman a Petr Kopřiva z atletického oddílu ZŠ Jablonné v Podještědí s nápadem uspořádat v Brništi půlmaraton. Společnými silami jsme doslova na koleně a na poslední chvíli uspořádali první ročník. Akce se vydařila, regisrovalo se (a běželo) přes 150 závodníků, což byl dobrý výsledek.