Pořadatelé

Podralský nadační fond ZOD

Podralský nadační fond ZOD byl založen společností ZOD Brniště a.s. Podporuje všestranný rozvoj regionu Podralsko a přispívá ke zvýšení jeho atraktivity pro život místních obyvatel, návštěvníků i pro podnikání. Svou činností inspiruje obyvatele regionu k aktivitě a probouzí jejich zájem o lokální dění.

Další informace zde.

Sportovní klub ZŠ Jablonné v Podještědí

Sportovní klub ZŠ Jablonné v Podještědí  je sportovní organizací zaměřenou  na závodní a tréninkovou činnost především mládeže v atletice, florbalu, tancích a stolním tenise. Zejména v atletice dosahuje Sportovní klub řady úspěchů v krajské i republikové úrovni. Tréninková činnost je realizována na stadiónu s běžeckou dráhou a sektory pro technické disciplíny s umělým povrchem. Při atletickém oddíle Sportovního klubu Jablonné v Podještědí bylo Českým atletickým svazem zřízeno Sportovní středisko mládeže. Sportovní klub je zároveň pořadatelem řady atletických závodů na dráze a samozřejmě i běhů mimo dráhu.

Obec Brniště

Obec Brniště (německy Brims) se nachází v okrese Česká Lípa v Libereckém Kraji v nadmořské výšce 290 m n. m. Rozloha správního území obce Brniště je 26,68 km2 (2668 ha). Obec spravuje 4 katastrální území a je rozdělena na 6 místních částí (Brniště, Jáchymov, Hlemýždí, Luhov, Nový Luhov a Velký Grunov).  Hustota osídlení je 51 obyvatel na km2. Pověřená obec pro Brniště je město Mimoň a obec s rozšířenou působností je město Česká Lípa. V obci průměrně naprší 680 mm srážek za rok a její zeměpisné souřadnice jsou 50° 43′ 41″ s. š. a 14° 41′ 59″ v. d.