Nutrilove Brnišťský půlmaraton 2019 - základní informace (propozice)

Popis akce:    

6. ročník závodů v běhu na 21,1 km, 10,55 km a štafetový běh 4 x 5,275 km v okolí obce Brniště. Trasa závodu vede obcí Brniště, Stezkou hastrmanů, okolo rybníků, pasoucích se koní, lesem, po obecních, polních a lesních cestách. Dále jsou na programu dětské závody mnoha kategorií od nejmenších (do 3 let ... 50m) po dorostence a juniory (3300m) a veřejný běh na 3,3 km.

Certifikace:

Trať hlavního závodu je certifikována od ČAS (metodikou IAAF/AIMS).

Termín:

Sobota 27. dubna 2019. Start prvního dětského závodu v 10:00.

Start a cíl:

Start a cíl v areálu Lesní zátiší v Brništi (okres Česká Lípa).

Registrace:

Od 9:00 hod. v závodní kanceláři (velký bílý stan v areálu Lesní zátiší), nejpozději 45 min. před startem hlavních čipově měřených tratí (1/2M, 1/4M, štafety, NW) a nejpozději 30 min. před startem ostatních ručně měřených tratí (od 50 m do 3,3 km).
Elektronická registrace na hlavní tratě (10,55 km, 21,1 km, štafety a nordic walking). Při včasné registraci předem obdrží prvních 200 přihlášených závodníků (platí i pro členy štafet) s uhrazeným startovným, malý dárek - běžecké ponožky s logem BPM od firmy ELEVEN.

 

 

Startovné (v ceně startovného nápoj, lístek do tomboly, ...):

KATEGORIE              STARTOVNÉ PŘEDEM                    STARTOVNÉ NA MÍSTĚ

Žáci

        X                                                    20,- Kč

Dorostenci a junioři

        X                                                    30,- Kč

Veřejný běh

        X                                                    50,- Kč (r.98 a st.)    

        X                                                    30,- Kč (r.99 a ml.)

Čtvrtmaraton          

        100,- Kč                                        150,- Kč

Půlmaraton

        200,- Kč                                        250,- Kč

Štafeta

        300,- Kč                                        400,- Kč

Změny již zaregistrovaných závodníků v den závodu jsou za 50,- Kč + vyrovnání rozdílu startovného (přehlášení z 1/2M na 1/4M a opačně, změna závodníka, ...)

  

Zázemí:

Šatny (muži, ženy) - 2 stany v areálu Lesní zátiší + šatna se sprchou na fotbalovém hřišti ve Velkém Grunově pro 1. a 3. úseky štafet, WC "toi toi" + pisoár (1x), mycí žlab - umyvadlo (1x), úschovna zavazadel u závodní kanceláře, 2x občerstvovací stanice pro závodníky v cíli a na hřišti Velký Grunov (voda, ionťák, banány, pomeranče sušenky, ...), 2x osvěžovací stanice na trati pouze s vodou při teplém počasí (u nádraží, na návsi), stánky s občerstvením pro veřejnost, ...

 

Veteránské kategorie:

 

Vyhlašované veteránské kategorie

muži

1/2 maraton              1/4 maraton

  ženy         

1/2 maraton            1/4 maraton

M40+ (r.1970-79)       x

Ž35+ (r.1975-84)      x

M50+ (r.1960-69)      M50++ (r. 1950-69)

Ž45+ (r.1965-74)     Ž45++ (r.1955-74)

M60+ (r.1959 a st.)     x

Ž55+ (r.1964 a st.)    x

x                                M70+ (r. 1949 a st.)

x                              Ž65+ (r.1954 a st.)

(Na půlmaratonu i čtvrtmaratonu boudou vyhlášeni první tři v každé vyhlašované veteránské kategorii)

 

Veřejný běh:

 

Vypsán na trati 3,3 km (střední žlutý okruh), startuje včetně závodů dorostenců a juniorů. Zúčastnit se ho mohou všechny věkové kategorie, děti do 13 let pouze v doprovodu dospělého. V rámci veřejného běhu je možné běžet v maskách a kostýmech. Kostýmy, masky a různé převleky nesmí nijak omezovat ostatní závodníky. Žádné pomocné dopravní prostředky (kola, koloběžky, kolečkové brusle ...) povoleny nejsou. Ostatní prostředky, které neulehčí a nezvýší výkon běžce a neohrozí ostatní závodníky povoleny jsou (kočárky, trakaře, chůdy, ...). Účastníky veřejného běhu čeká malé občerstvení v cíli. POZOR! veřejný běh nebude vyhlašován na stupních vítězů. Vyhlášeny budou pouze prémie: nejmladší účastník (ce), nejstarší účastník (ce), nejrychlejší muž (chlapec), nejryvchlejší žena (dívka).

 

Štafety:             

 

Čtyřčlenné týmy, mohou startovat ve třech základních kategoriích: muži, ženy a MIX - smíšené týmy. Každý člen poběží ¼ délky půlmaratonu. Minimální věk člena týmu je 14 let (starší žáci). V kategorii muži mohou startovat štafety ve složení 4M (4 muži), nebo 3M+1Ž (3 muži + 1 žena). V kategorii ženy mohou startovat štafety pouze ve složení (4 ženy), v kategorii MIX - smíšené týmy mohou startovat štafety ve složení 2M+2Ž (2 muži + 2 ženy), nebo 1M+3Ž (1 muž + 3 ženy). Firemní štafety (4 zaměstnanci jedné firmy) závodí v základních kategoriích a soutěží o prémii: "nejlepší firemní štafeta". Předávky štafet č. 1 a 3 jsou na fotbalovém hřišti ve Velkém Grunově. Předávka č. 2 a finiš v areálu Lesní zátiší. Každý člen štafety bude mít změřený svůj úsek trati. Převoz mezi stanovišti bude zajištěn kyvadlovou dopravou minibusem.

 

Účast mladších závodníků v hlavních bězích:

Účast mladších závodníků v hlavních dospělých bězích (čtvrtmaraton, půlmaraton, štafety) bude řešena individuálně. Při účasti mladšího závodníka, který bude chtít běžet jeden z hlavních závodů, se musí za běžce zaručit jeden z jeho rodičů, nebo zodpovědný zástupce a podepsat prohlášení, ve kterém potvrdí souhlas s účastí svého dítěte v hlavním závodu. Prohlášení bude pro zájemce připraveno v závodní kanceláři. Bez prohlášení zodpovědného zástupce může běžet půlmaraton junior (ročník 2001 a starší) a čtvrtmaraton dorostenec (ročník 2003 a starší).  

 

Značení tratí:

 

Tratě jsou značené barevnými šipkami a fáborky (velký okruh červeně, střední okruh žlutě). Velký okruh je doplněn kilometrovníky, hlídky pořadatelů stojí na každé křižovatce, předjezdec na kole pojede před prvním běžcem. Závodníci jsou účastníci silničního provozu a každý běží na vlastní nebezpečí. Řidiči budou informováni dopravním značením a zpomalováni hlídkami.

 

Měření a výsledky závodů:

 

Časy dětských kategorií a veřejného běhu budou měřeny pomocí ručních stopek.

 

Časy hlavních závodů (čtvrtmaratonu, půlmaratonu a štafet) budou měřeny elektronicky pomocí čipů. Na fotbalovém hřišti ve Velkém Grunově bude i letos instalována druhá čipová brána, která umožní změřit úseky všem členům štafet a ostatním závodníkům mezičasy po 5275 m.

Vyhlášení výsledků bude probíhat průběžně po doběhu všech závodníků v daném závodu.

 

Ceny:

 

První tři v každé vyhlašované kategorii obdrží diplomy, skleněné medaile od sklárny AJETO Lindava a věcné ceny od sponzorů. Nejrychlejší muž a nejrychlejší žena z celkového pořadí na půlmaratonu obdrží hlavní cenu: "koš s uzenou krůtou Prominent". 

Vzhledem k velkému počtu sponzorů z řad zemědělců a potravinářů se mohou závodníci těšit na pestrou skladbu cen v podobě potravinářských výrobků (uzenářské výrobky PROMINENT, kysané zelí SAMIR, houskové knedlíky SVOBODA, mléžné výrobky PRAGOLAKTOS a krmení pro domácí mazlíčky NUTRILOVE). 

  

Tombola:          

 

Lístek obdrží každý závodník (včetně dětí). Slosování tomboly proběhne po vyhlášení všech závodů. Připraveno bude min. 7 zajímavých výher, hlavní výhrou je zdobená uzená krůta v koši.

 

 

 

Doprovodný program:

 

Hudební produkce, zkušený moderátor a velký sportovec Milan Roudnický, vystoupení Liberecké hudební skupiny ARIES, kteří od 12:00 zabubnují na návsi a po 14:00 zahrajhí v areálu, vystoupení taneční kapely Next Band z Prahy (cca. od 15:00), různé pohybové aktivity a zábavné soutěže pro děti, tvořivé dílničky a koutek pro děti, oheň na opékání vuřtů.

 

Parkoviště:       

 

Zdarma na louce přímo naproti areálu, cca. 100 - 300 m od startu.