Brnišťský půlmaraton 2022 - základní informace (propozice)

 

Popis akce:    

7. ročník závodů v běhu na 21,1 km, 10,55 km a štafetový běh 4 x 5,275 km v okolí obce Brniště. Trasa závodu vede obcí Brniště, Stezkou hastrmanů, okolo rybníků, pasoucích se koní, lesem, po obecních, polních a lesních cestách. Dále jsou na programu dětské závody mnoha kategorií od nejmenších (do 3 let ... 50m) po dorostence a juniory (3300m) a veřejný běh na 3,3 km.

Certifikace:

Trať hlavního závodu je změřena dle metodiky IAAF/AIMS.

Termín:

Sobota 23. dubna 2022. Start prvního dětského závodu v 10:00.

Start a cíl:

Start a cíl v areálu Lesní zátiší v Brništi (okres Česká Lípa).

Registrace:

Od 9:00 hod. v závodní kanceláři (velký bílý stan v areálu Lesní zátiší), nejpozději 45 min. před startem čipově měřených tratí (1/2M, 1/4M, štafety, NW, 3,3 km) a nejpozději 30 min. před startem ostatních ručně měřených tratí (od 50 m do 2 km).
Elektronická registrace na hlavní tratě (10,55 km, 21,1 km, štafety, nordic walking, běh na 3300 m). Při včasné registraci předem obdrží prvních 100 nově přihlášených závodníků (platí i pro členy štafet a běžce na 3300 m) s uhrazeným startovným, malý dárek s logem BPM.

 

Startovné (v ceně startovného nápoj, lístek do tomboly, ...):

KATEGORIE        PŘEDEM DO 31.3.2022,      DO 20.4.2022,     NA MÍSTĚ

Přípravka, Žáci

      nelze                               nelze                      10 - 30,- Kč

Dorostenci a Junioři

       40,- Kč                            40,- Kč                      50,- Kč

Veřejný běh

       40,- Kč                            40,- Kč                   50,- Kč    

Čtvrtmaraton, NW          

       120,- Kč                          160,- Kč                 200,- Kč 

Půlmaraton

       200,- Kč                          250,- Kč                 300,- Kč

Štafeta

       300,- Kč                          400,- Kč                 500,- Kč

Změny již zaregistrovaných závodníků v den závodu jsou za 50,- Kč + vyrovnání rozdílu startovného (přehlášení z 1/2M na 1/4M a opačně, změna závodníka, ...). 

 

Zázemí:

Šatny (muži, ženy) - 2 stany v areálu Lesní zátiší + šatna se sprchou na fotbalovém hřišti ve Velkém Grunově pro 1. a 3. úseky štafet, WC "toi toi" + pisoár (1x), mycí žlab - umyvadlo (1x), úschovna zavazadel u závodní kanceláře, 2x občerstvovací stanice pro závodníky v cíli a na hřišti Velký Grunov (voda, ionťák, banány, pomeranče sušenky, ...), 2x osvěžovací stanice na trati pouze s vodou při teplém počasí (u nádraží, na návsi), stánky s občerstvením pro veřejnost, ...

 

Veteránské kategorie:

 

Vyhlašované veteránské kategorie

muži

1/2 maraton              1/4 maraton

  ženy         

1/2 maraton            1/4 maraton

M40+ (r.1973-82)       x

Ž35+ (r.1978-87)      x

M50+ (r.1963-72)      M50++ (r. 1953-72)

Ž45+ (r.1968-77)     Ž45++ (r.1958-77)

M60+ (r.1962 a st.)     x

Ž55+ (r.1967 a st.)    x

x                                M70+ (r. 1952 a st.)

x                              Ž65+ (r.1957 a st.)

(Na půlmaratonu i čtvrtmaratonu boudou vyhlášeni první tři v každé vyhlašované veteránské kategorii)

 

Veřejný běh:

 

Vypsán na trati 3,3 km (střední žlutý okruh), startuje včetně závodů dorostenců a juniorů. Letos bude nově čipově měřen a lze se na závod přihlásit předem přes internet. Zúčastnit se ho mohou všechny věkové kategorie, děti do 13 let pouze v doprovodu dospělého. V rámci veřejného běhu je možné běžet v maskách a kostýmech. Kostýmy, masky a různé převleky nesmí nijak omezovat ostatní závodníky. Žádné pomocné dopravní prostředky (kola, koloběžky, kolečkové brusle ...) povoleny nejsou. Ostatní prostředky, které neulehčí a nezvýší výkon běžce a neohrozí ostatní závodníky povoleny jsou (kočárky, trakaře, chůdy, ...). Účastníky veřejného běhu čeká malé občerstvení v cíli. POZOR! veřejný běh nebude vyhlašován na stupních vítězů. Vyhlášeny budou pouze prémie: nejmladší účastník (ce), nejstarší účastník (ce), nejrychlejší muž (chlapec), nejryvchlejší žena (dívka).

 

Štafety:             

 

Čtyřčlenné týmy, mohou startovat ve třech základních kategoriích: muži, ženy a MIX - smíšené týmy. Každý člen poběží ¼ délky půlmaratonu. Minimální věk člena týmu je 14 let (starší žáci). V kategorii muži mohou startovat štafety ve složení 4M (4 muži), nebo 3M+1Ž (3 muži + 1 žena). V kategorii ženy mohou startovat štafety pouze ve složení (4 ženy), v kategorii MIX - smíšené týmy mohou startovat štafety ve složení 2M+2Ž (2 muži + 2 ženy), nebo 1M+3Ž (1 muž + 3 ženy). Firemní štafety (4 zaměstnanci jedné firmy) závodí v základních kategoriích a soutěží o prémii: "nejlepší firemní štafeta". Předávky štafet č. 1 a 3 jsou na fotbalovém hřišti ve Velkém Grunově. Předávka č. 2 a finiš v areálu Lesní zátiší. Každý člen štafety bude mít změřený svůj úsek trati. Převoz mezi stanovišti bude zajištěn kyvadlovou dopravou minibusem.

 

Účast mladších závodníků v hlavních bězích:

Účast mladších závodníků v hlavních dospělých bězích (čtvrtmaraton, půlmaraton, štafety) bude řešena individuálně. Při účasti mladšího závodníka, který bude chtít běžet jeden z hlavních závodů, se musí za běžce zaručit jeden z jeho rodičů, nebo zodpovědný zástupce a podepsat prohlášení, ve kterém potvrdí souhlas s účastí svého dítěte v hlavním závodu. Prohlášení bude pro zájemce připraveno v závodní kanceláři. Bez prohlášení zodpovědného zástupce může běžet půlmaraton junior (ročník 2004 a starší) a čtvrtmaraton dorostenec (ročník 2006 a starší).  

 

Značení tratí:

 

Tratě jsou značené barevnými šipkami a fáborky (velký okruh červeně, střední okruh žlutě). Velký okruh je doplněn kilometrovníky, hlídky pořadatelů stojí na každé křižovatce, předjezdec na kole pojede před prvním běžcem. Závodníci jsou účastníci silničního provozu a každý běží na vlastní nebezpečí. Řidiči budou informováni dopravním značením a zpomalováni hlídkami.

 

Měření a výsledky závodů:

 

Časy dětských kategorií do staržích žáků (2000 m) budou měřeny pomocí ručních stopek.

 

Časy hlavních závodů (čtvrtmaratonu, půlmaratonu, štafet) a nově i veřejného běhu spolu s dorostenci a juniory budou měřeny elektronicky pomocí čipů. Na fotbalovém hřišti ve Velkém Grunově bude i letos instalována druhá čipová brána, která umožní změřit úseky všem členům štafet a ostatním závodníkům mezičasy po 5275 m.

Vyhlášení výsledků bude probíhat průběžně po doběhu všech závodníků v daném závodu.

 

Ceny:

První tři v každé vyhlašované kategorii obdrží diplomy, medaile a věcné ceny od sponzorů. Nejrychlejší muž a nejrychlejší žena z celkového pořadí na půlmaratonu obdrží hlavní cenu: "koš s uzenou krůtou Prominent". 

Vzhledem k velkému počtu sponzorů z řad zemědělců a potravinářů se mohou závodníci těšit na pestrou skladbu cen v podobě potravinářských výrobků (uzenářské výrobky PROMINENT, kysané zelí SAMIR, houskové knedlíky SVOBODA, mléčné výrobky PRAGOLAKTOS a krmení pro domácí mazlíčky POLARIS, NUTRILOVE). 

  

Tombola:          

 

Lístek obdrží každý závodník (včetně dětí). Slosování tomboly proběhne po vyhlášení všech závodů. Připraveno bude min. 7 zajímavých výher, hlavní výhrou je zdobená uzená krůta v koši.

 

 

 

Doprovodný program:

 

Hudební produkce, zkušený moderátor Marek Vobr, vystoupení živé kapely .................. (cca. od 15:00), různé pohybové aktivity a zábavné soutěže pro děti, tvořivé díl ničky, oheň na opékání   vuřtů.

 

Parkoviště:       

 

Zdarma na louce přímo naproti areálu, cca. 100 - 300 m od startu.